WYPEŁNIACZE
Czym są wypełniacze?
W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele wypełniaczy, które można podzielić na dwie grupy:
PERMANENTNE – czyli takie, które na trwałe wbudowują się w tkanki. Zaliczamy do nich np.: Aquamid, Artecol, Goratex. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej, odstępuje się od ich stosowania, ponieważ obarczone są stosunkowo wysokim ryzykiem powikłań oraz opóźnioną reakcją alergiczną.
WYPEŁNIACZE WCHŁANIALNE – są to preparaty, które po podaniu utrzymują się w organizmie człowieka od 6 do 24 miesięcy. Zaliczamy do nich: kwas hialuronowy, kolagen, własną tkankę tłuszczową.
Na jakich preparatach do wypełnień pracuje się w Skin Clinic JLDA?
W naszej klinice do zabiegów wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które są przebadane klinicznie i posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające do użycia na terenie UE.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka – najwięcej tego kwasu znajduje się w skórze, bo aż 50% całej zawartości. Pozostała część obecna jest głównie w gałkach ocznych, płynie łzowym, stawach i macierzy zewnątrzkomórkowej. Do dwudziestego piątego roku życia w naszej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra w tym wieku jest gładka, sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra staje się przesuszona, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, policzki oraz usta tracą swoją objętość. Do czterdziestego roku życia traci się aż połowę zapasów kwasu hialuronowego.
Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy w bardzo dużym stopniu nawilża i nawadnia tkanki. Ma właściwości antyoksydacyjne oraz stymulujące powstawanie nowych fibroblastów oraz aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy występuje w dwóch postaciach:
NIESTABILIZOWANY (NIEUSIECIOWANY) KWAS HIALURONOWY – w płynnej postaci, który wykorzystywany jest przez lekarzy do zabiegów mezoterapii igłowej w celu biorewitalizacji skóry.
STABILIZOWANY (USIECIOWANY) KWAS HIALURONOWY – jako substancja bardzo plastyczna i naturalnie układająca się w skórze oraz tkance podskórnej – jako wypełniacz podawana przez lekarzy do rozmaitych korekcji np. wypełniania bruzd i zmarszczek, podnoszenia opadniętych kącików ust, powiększania ust, korekcji wolumetrycznej twarzy i wielu innych zabiegów.
Jakie obszary mogą być poddane zabiegom z użyciem wypełniaczy?
Podając wypełniacze w Skin Clinic JLDA można skorygować następujące części naszego ciała:
• lwia zmarszczka
• skronie
• kurze łapki
• ciecie pod oczami
• nos
• kości policzkowe i policzki
• bruzdy nosowo-wargowe
• zmarszczki palacza
• usta
• kącik ust
• owal twarzy
• linie marionetki
• broda
• szyja
• dekolt
• dłonie
Na jakich preparatach do wypełnień pracuje się w Skin Clinic JLDA?
W naszej klinice do zabiegów wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które są przebadane klinicznie i posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające do użycia na terenie UE.
Czy podanie wypełniacza jest bezpieczne?
Wstrzyknięcie wypełniacza nie powoduje zazwyczaj żadnych efektów ubocznych jeżeli osoba, która poddała się temu zabiegowi, całkowicie dostosuje się do zaleceń. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Zastosowanie kwasu hialuronowego do jakichkolwiek zabiegów, nie wymaga wykonania testów wstępnych. W naszej Klinice do wykonania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego wykorzystujemy najlepsze preparaty dostępne na rynku.
Zalecenia przed zabiegiem:
Na 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny lun innych leków przeciwkrzepliwych oraz stosować leków przeciwzapalnych. Nie należy w dniu zabiegu pić alkoholu. Bezposrednio przed zabiegiem nie nalezy pic kawy. Zabieg nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych.
Zabieg:
Na około pól godziny przed zabiegiem okolice, która ma być poddana zabiegowi pokrywa się warstwą kremu znieczulającego. Następnie, po dokładnym odkażeniu miejsca, preparat aplikuje się bardzo cienką igłą, która znacznie zmniejsza bolesność zabiegu oraz pozwala uniknąć śladów w miejscu wkłucia.
Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy:
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
Rezultaty zabiegów są długotrwale (od kilku miesięcy do ponad roku), lecz nie permanentne. Dają tym samym wolność wyboru utrzymania lub zmiany osiągniętego efektu.
Czas utrzymania efektu może być krótszy lub dłuższy. Zależy od kilku czynników:
- wieku osoby poddanej zabiegowi
- trybu życia (opalanie, palenie papierosów)
- jędrności i rodzaju skóry
Okres utrzymywania się efektu wypełnienia można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu hialuronowego, a uzupełnienie sesji wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu. Jeżeli nie dokonamy ponownego wypełnienia, preparaty ulegają degradacji i całkowitemu wchłonięciu. Można zastosować uzupełniająco zabieg mezoterapii igłowej.
WYPEŁNIACZE ORAZ LASER I FALE RADIOWE
Zdecydowałaś się na wypełnienie kwasem hialuronowym np. warg lub policzków, czy na usunięcie zmarszczek lub blizny? W takim razie z ujędrnianiem tych partii za pomocą różnego rodzaju promieniowania (fali radiowej, podczerwieni, lasera, ultradźwięków) lepiej trochę poczekać. W przeciwnym razie po wypełniaczu szybko może nie być śladu! Pod wpływem fal kwas hialuronowy szybciej się wchłania. Jeśli zatem zastosowałaś wypełniacz, zabiegi laserowe i RF na obszar wypełnień odłóż na 6-8 miesięcy.
Jakie są zalecenia po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym?
Po zabiegu nie należy dotykać miejsc objętych zabiegiem oraz nie wykonywać makijażu przez 48 godzin, nie używać szorstkich ręczników. Należy również unikać silnego nasłonecznienia (opalanie) i nagrzania (sauna). Nie należy się schylać i wykonywać ciężkich prac po zabiegu. Nie należy przez 24 godziny pić alkoholu. W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy kłaść się spać. Przy zabiegach mezoterapii i z zastosowaniem kwasu hialuronowego poleca się spożycie wody pitnej w ilości 1 – 1,5 l dziennie przez dwa tygodnie.
Cena zabiegu zależy od obszaru zabiegowego, rodzaju i ilości zużytego wypełniacza (665 zł – 1515 zł).